Maltańczyk – pies, który podbił kraj

Jedną z bardziej lubianych ras psów są maltańczyki i trudno się temu dziwić, ponieważ są to bardzo towarzyskie zwierzęta. Oprócz niewątpliwych walorów z tytułu posiadania tej rasy trzeba sobie też uzmysłowić, że na właścicielu spoczywają też określone obowiązki. Musimy zdać sobie sprawę z faktu, iż pielęgnacja tych psów zajmuje sporo czasu i do tego nie jest łatwa.

Włosie tej rasy ma tendencję do nieustannego wzrostu i tym samym nieodzowne jest regularne jego szczotkowanie. Konieczne są również regularne kąpiele i używanie specjalnych preparatów przeznaczonych do natłuszczania włosów. Maltańczyki wymagają też eliminacji wycieków zlokalizowanych wokół oczu poprzez aplikację dedykowanych temu płynów.

Psy są też narażone na kamień nazębny i jego również powinniśmy regularnie eliminować. Maltańczyki warto nabywać od cenionych hodowców, bo otrzymamy w ten sposób szczeniaka z rodowodem. Co więcej jest to również pewnik tego, że pies będzie posiadał odpowiednie cechy pasujące do tej rasy. Jednocześnie hodowca od którego pozyskamy pasa zawsze jest nieocenionym źródłem wiedzy i wskazówek dla początkujących właścicieli maltańczyków.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *